Server ve Depolama

Kritik tüm iş uygulamaları ve verileri için, doğru sunucu ve depolama çözümlerinin seçilmesi, iş sürekliliği ve veri güvenliği için çok önemlidir.

Pruva Bilişim; uzman satış ve teknik ekibiyle mevcut uygulama alt yapınız ve çeşitliliğiniz, veri boyutunuz ve bütçeniz doğrultusunda, ihtiyacınız olan en uygun çözümü sizlere sunuyor.

SERVER ÇÖZÜMLERİ

Pruva Bilişim, bugün ve gelecekteki iş ihtiyaçlarınızı karşılayacak, başlangıç seviyesinden en yüksek seviyede kapasite ve performans sağlayan sunucu modelleri ile satış öncesi ve sonrası katma değerli hizmetler sunmaktadır. Yönetimi kolay ve aynı zamanda esnek, ölçeklenebilir ve ekonomik sunucu modelleri için HP, IBM, Dell ve SNC gibi lider üreticilerle alternatifler sunuyoruz. Verdiğimiz ilgili hizmetlerden bazıları:

Satış öncesi analiz işlemleri Kullanılacak uygulamalara göre kapasite planlaması (CPU, RAM, Disk, uygun RAID yapısının seçilmesi) Mevcut sunucularla entegrasyon çalışmaları Server konsolidasyonları (detaylı bilgi için tıklayınız)Kuruluş, bakım ve destek hizmetleri

DEPOLAMA ÇÖZÜMLERİ

Çağımızda veri, en vazgeçilmez BT kaynaklarından biridir. Yapılan yatırımların büyük bir kısmını kapsamaktadır. Veri boyutlarının hızla büyümesi daha çok saklama ve yedekleme alanı gerektirdiğinden, disk kapasiteleri GB (gigabyte) seviyelerinden TB (terabyte) seviyelerine çıkmıştır. Artan ihtiyaçlara paralel olarak veri saklama teknolojileri de gelişmiş, DAS (direct attached storage), NAS (network attached storage) ve SAN (storage are network) sistemleri yaygın olarak kullanılmaya başlanmıştır.

İşletmeniz için hangi depolama çözümünün doğru olduğunu anlamak her zaman kolay olmayabilir. Doğru seçim için mevcut ihtiyaçlarınıza ve uzun vadeli hedeflerinize odaklanmanız gerekir. Seçim için aşağıdaki kriterlerin belirlenmesi de yardımcı olacaktır:

Kapasite: Saklanacak ve paylaşılacak verinin miktarı ve tipi
Performans: I/O
Ölçeklenebilirlik: Uzun vadede veri miktarındaki artış
Erişilebilirlik: Uygulama verilerinin ne kadar kritik olduğu
Veri Koruma: Yedekleme ve geri dönme ihtiyaçları
Mevcut BT Personeliniz ve Kaynaklarınız
Bütçeniz

İşletmeniz için en uygun depolama çözümünün belirlenmesinden, kuruluş, destek ve bakım hizmetlerine kadar her türlü aşamada Pruva Bilişim'in uzman kadrosu sizinle olacaktır.

Ek Bilgi